Sprawny akumulator to gwarancja sprawnego auta zimą, oraz bezpiecznej jazdy nawet na długie dystanse.

Twój akumulator zawodzi, regularnie w chłodniejsze dni odmawia posłuszeństwa? Skontaktuj się z nami!

Nasz serwis zajmuje się szeroko pojętą naprawą akumulatorów które ze względu na swój czas użytkowania straciły możliwość utrzymania napięcia. W naszym serwisie sprawdzimy stan akumulatora, ocenimy jego dalsza żywotność oraz zrekonstruujemy utracone/ przepalone ogniwa. Cechuje nas profesjonalizm i jakość, a także rozsądna cena. Jeżeli naprawa twojego starego akumulatora, lub jego regeneracja będzie zbyt kosztowna zaproponujemy alternatywę w postaci zakupu jednego z naszych ciekawszych modeli. Przy zakupie akumulatora pomożemy dobierając go pod dane auto sugerując się zaleceniami producenta. 

Utrzymanie sprawnego samochodu w dzisiejszych czasach to bardzo istotna kwestia a braki w dbaniu o jego stan mogą przyczynić się nie tylko do ewentualnego mandatu, ale tez ryzyka wycieku elektrolitu, lub samozapłonu samochodu. Warto więc regularnie sprawdzać stan swojego samochodu, monitorując czy z akumulatorem jest wszystko w porządku. 

Dobrą praktyką dbania o akumulator jest zabezpieczenie przyłączeń kabli wychodzących z akumulatora, które mogą w dłuższej perspektywie rdzewieć, a także zapiec się. Stosowanie odpowiednich gumowych osłon powinno pomóc w utrzymaniu akumulatora w dobrym stanie. 

Kiedy się do nas zgłosić?

Jeżeli nie odczuwamy różnicy zapłonie i za każdy razem nasz akumulator sprawia, że auto odpala z marszu to nie mamy się czym martwić… jednak nie jest to norma. Mocno zużyte akumulatory, lub zły ich dobór może sprawiać, że auto przy kilku minutach pracy radia, traci napięcie i motor nie może się uruchomić bez kabli, w takiej sytuacji powinniśmy udać się do serwisu jak najszybciej. W takiej sytuacji może konieczna być regeneracja akumulatora, ale równie dobrze może być on zbyt duży do danego modelu samochodu. Czasami akumulatory wstawiane do samochodów są bez wcześniejszego rozeznania w tym zakresie co powoduje, że dane auto ma problem z jego całkowitym naładowaniem. Rozwiązaniem na tak prozaiczne problemy może być jedynie wymiana akumulatora na taki który będzie odpowiedni dla danego modelu.

Warto zaznaczyć, że przy wyborze akumulatora warto jest mieć do pomocy odpowiedniego specjalistę, który sprawdzi dany akumulator i dobierze pod konkretny model auta. Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc ? Wejdź na stronę Starter.auto.pl – hurtownia akumulatorów samochodowych i odezwij się do nas, z chęcią pomożemy.