Koszt wypożyczenia auta w głównej mierze uzależniony jest od rodzaju auta, terminu wypożyczenia oraz terminu zwrotu pojazdu. W koszta wliczane są również dodatkowe funkcje, które chcemy wykorzystać podczas podróży.

Lakiernik kielce Przypomina, że naprawa Lakieru wypożyczanego AUTA Nie zawsze wiązać się będzie z kosztami dla wynajmującego.

Jakie warunki należy spełnić, aby wypożyczyć samochód?

Aby móc wypożyczyć samochód musimy spełnić kilka warunków, które określone są przez wypożyczalnię samochodów. A więc tak, klient, który ma zamiar wypożyczyć samochód musi mieć ukończone 21 lat, musi posiadać ważne prawo jazdy, dowód osobisty, a niekiedy także paszport. Niektóre z wypożyczalni samochodowych od swoich klientów wymagają również posiadania karty kredytowej, na której zostanie zablokowana kaucja na czas wypożyczenia auta. Wszystkie wymienione w tym miejscu opłaty pobierane są w dniu podpisania umowy na wynajem samochodu.

Warto jednak pamiętać o tym, że ostateczna cena za wynajem samochodu zawiera opłatę AC, OC, NNW, CDW oraz TP – na wypadek kradzieży samochodu. Zaś cenę paliwa pokrywa osoba wypożyczająca dany samochód.

Przykładowe zestawienie kosztów wynajmu samochodu na wakacje

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej o kosztach wynajmu samochodu należy jeszcze doliczyć do nich koszty usług dodatkowych. Na koszty dodatkowe może składać się system nawigacji GPS, dodatkowe ubezpieczenie samochodu, fotelik dla dziecka, łańcuchy na koła czy też koszty dostarczenia dodatkowych rzeczy w miejsce, gdzie aktualnie przebywa klient.

W wypożyczalniach samochodowych na wynajem oferowane są samochody różnych marek. Koszt wynajmu będzie właśnie od tego uzależniony. Dla przykładu za samochód marki nissan za dzień wynajmu zapłacimy około 200 złotych, zaś za samochód marki mercedes nawet 400 złotych. Jak widać różnice są duże, ale za to przekładają się na komfort i bezpieczeństwo w czasie podróżowania.

Wynajem samochodu w dzisiejszych czasach jest najlepszym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób, które nie mają własnego auta.

Mamy nadzieję, że ten artykuł przekonał Państwa do tego, aby na najbliższe wakacje wypożyczyć samochód z renomowanej wypożyczalni. Tę znaleźć można np. przez wyszukiwarkę internetową w której okno wystarczy wpisać frazę typu „wypożyczalnia samochodów toruń„.